مصرف روزانه ۸ لیوان آب سالهاست بر این باوریم که نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند. در واقع، طبق مطالعات انجام شده، ۳۰ تا ۵۹ درصد از افرادی که قصد کاهش وزن با دمنوش نیوشا دارند، میزان آب دریافتی بدن خود را افزایش می دهند. پژوهش های بسیاری نیز نشان دهنده ی این است […]
برجسته
امتیاز این آیتم
(9 votes)

 1. مصرف روزانه ۸ لیوان آب

سالهاست بر این باوریم که نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند. در واقع، طبق مطالعات انجام شده، ۳۰ تا ۵۹ درصد از افرادی که قصد کاهش وزن با دمنوش نیوشا دارند، میزان آب دریافتی بدن خود را افزایش می دهند. پژوهش های بسیاری نیز نشان دهنده ی این است که نوشیدن آب به میزان مشخص به کاهش وزن و سلامتی افراد کمک شایانی می کند.

نوشیدن آب موجب سوختن کالری بیشتری در بدن شما می شود، نوشیدن آب و دمنوش نیوشا قبل از وعده ی غذایی باعث کاهش اشتها شده و در نتیجه ریسک دریافت کالری اضافی روزانه را در شما به حداقل می رساند.

 1. عدم حذف وعده های غذایی، به خصوص صبحانه

زمانی که صبحانه را از وعده ی غذایی خود حذف می کنید، قند خون شما به پایین ترین مقدار خود می رسد، بنابراین انرژی کمتری خواهید داشت و همین سبب گرسنگی بیشتر شما در طول روز خواهد شد. در نتیجه، ریزه خواری و وعده ی غذایی ناهار و شام بیشتری را تجربه خواهید کرد که میزان کالری دریافتی بدن شما افزایش پیدا می کند.

 1. فعالیت بدنی به مدت ۳۰ دقیقه بعد ازدمنوش نیوشا، خانواده بری ها

داشتن فعالیت بدنی اعم از پیاده روی تند و اصولی، دویدن روی تردمیل، دوچرخه و یا رقص، بعد از مصرف دمنوش نیوشا مثل دمنوش بلوبری نیوشا، دمنوش کرن بری نیوشا و دمنوش میکس بری یا ریزمیوه نیوشا موجب می شود تا سطح چربی سوزی افزایش پیدا کند. دقت داشته باشید که فعالیت های روزمره و خانه داری جزو این فعالیت ها به حساب نمی آید و حتما باید حداقل زمان این فعالیت ۴۵ دقیقه بعد از مصرف دمنوش نیوشا  باشد.

 1. حذف برنج از وعده ی شام و جایگزینی برنج قهوه ای به جای برنج سفید

برنج قهوه ای چگالی کمتری دارد، این بدان معنی است که با مصرف کمتری از برنج قهوه ای احساس سیری می کنید در حالی که کالری کمتری دریافت کرده اید. همچنین برنج قهوه ای سرشار از فیبر بوده و به هضم غذا قبل از نوشیدن دمنوش نیوشا کمک می کند.

 1. حذف نان سفید و استفاده از نان سنگک و نان سبوسدار

استفاده از نان سبوسدار و تیره در رژیم غذایی در کنار دمنوش نیوشا باعث کاهش چربی های شکم و پهلو می شود. این نان ها به دلیل دارا بودن ویتامین های B12، B14 و املاح مفید، به سادگی چربی های شکم و پهلو را از بین می برد.

 1. حذف روغن کنجد و استفاده از روغن زیتون در طول دوره لاغریدمنوش نیوشا

روغن زیتون دارای ویتامین E، پلی فنول ها و آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد در خون مقابله می کند. همچنین روغن زیتون به کاهش سطح کربوهیدرات ها در بدن کمک کرده و به دفع چربی خون کمک شایانی می کند.

 1. استفاده از قرص امگا ۳ و ویتامین D

استفاده از قرص امگا ۳ در کنار دمنوش نیوشا متابولیسم بدن شما را افزایش داده و موجب تنظیم ترشح انسولین، که عامل اساسی در از بین رفتن چربی های اضافی در بدن است، خواهد شد. همین امر موجب چربی سوزی بیشتر در بدنتان خواهد شد. همچنین مطالعاتی نشان داد که استفاده از قرص ویتامین D می تواند به مصرف غذاهای کمتر منجر شود که در نتیجه موجب دریافت کالری کمتری در بدن افراد می شود.

 1. مصرف منظم و به موقع دمنوش نیوشا

یکی از موارد بسیار مهم برای کاهش وزن با دمنوش نیوشا مصرف مرتب و به موقع دمنوش نیوشا است.

 1. حذف مواد قندی مصنوعی مانند شکر، نوشابه، دلستر

نوشیدن نوشیدنی های گازدار و با میزان شکر زیاد ژن های چاقی مفرط را تحریک و فعال کرده و بنابراین موجب افزایش وزن خواهد شد.

 1. استفاده از خود میوه بجای آبمیوه

از خود میوه بجای آبمیوه استفاده کنید زیرا وقتی آب میوه را می گیریم فیبر آن از بین رفته و فقط یک لیوان آبمیوه سرشار از قند مصرف میکنیم که خود می تواند به عاملی برای افزایش وزن تبدیل شود.

 1. حذف فست فود استفاده از مواد غذایی پروتئینی

فست فودها با وجود اینکه ممکن است حجم کمتری نسبت به غذاهای سنتی داشته باشند ولی کاملا پرکالری هستند. جالب است بدانید غذاهای پرکالری افراد را به مصرف بیشتر ترغیب می کنند.

 1. خواب منظم و کافی

خواب نامنظم و دیرهنگام روند کاهش وزن با دمنوش نیوشا را مختل می کند و خود عاملی برای چاقی محسوب می شود.

 1. دوری از استرس و اضطراب

ادامه مطلب
بر اساس متون دردسترس طب سنتی ایرانیان، اجزای ضروری انسان و غیرانسان تنها از چهار عنصر آتش، هوا، آب و خاک است. گرمی، سردی، رطوبت و خشکی کیفیت های پایه هستند. هر کدام از این چهار عنصر شامل دو ویژگی هستند؛ آتش گرم و خشک، هوا گرم و تر، آب سرد و تر و خاک […]
برجسته
امتیاز این آیتم
(6 votes)

بر اساس متون دردسترس طب سنتی ایرانیان، اجزای ضروری انسان و غیرانسان تنها از چهار عنصر آتش، هوا، آب و خاک است. گرمی، سردی، رطوبت و خشکی کیفیت های پایه هستند. هر کدام از این چهار عنصر شامل دو ویژگی هستند؛ آتش گرم و خشک، هوا گرم و تر، آب سرد و تر و خاک سرد و خشک است.

پس از ادغام این چهار عنصر در مقادیر مختلف، یک یا دو کیفیت در فرد یا شی غالب می‌شود. این کیفیت یا کمیتِ غالب، “مزاج” یا “طبیعت” نامیده می‌شود. از این نقطه نظر، داروها (تولید شده از گیاهان، حیوانات یا مواد معدنی)، مشابه انسان، هرکدام طبیعت مختص خودشان را دارند. برای مثال کاهو سرد و سیر گرم است. وقتی که یک دارو هیچ گونه تغییری در کیفیت‌های بدن ایجاد نمی‌کند، طبیعت معتدل دارد. اگرچه داروهای با طبیعت گرم یا سرد نسبت به آن میزانی که هستند، باعث تولید گرما یا سرمای بیشتر در بدن می‌شوند.

“طبیعت” یک مفهوم مهم و پایه در طب سنتی ایرانیان برای درمان بیماری‌های اختلال مزاج است و دو نوع طبقه بندی دارد: ۱) وابسته به اخلاط ۲) غیروابسته به اخلاط. برای درمان این بیماری‌ها، پزشکان طب سنتی ایرانی، با درنظر گرفتن مزاج فرعی بیماران و میزان غلبه مزاج اصلی، داروهایی با طبیعت‌های مخالف را تجویز می‌کنند.

تئوری طبیعت گرم و سرد علاوه بر طب سنتی ایرانیان، در سایر تمدن‌ها مانند هندی، اروپایی، عربی، رومی، یونانی و چینی نیز پذیرفته شده است که داروهای سنتی مخصوص خودشان را مصرف می‌کنند. باید به این نکته توجه شود که حفظ تعادل بین عناصر ضروری بدن با نقش مهم گرمی و سردی، قانون اصلی تئوری‌های طب سنتی باستانی است.   

اطلاعات دردسترس درباره مکانیسم‌های عملکردی داروهای برپایه‌ی طبیعت سرد و گرم خیلی گسترده نیستند و اغلب در نسخه‌های تاریخی وجود دارند. یافته‌های جدید می‌توانند به ما در تعیین مسیرهای تحقیق برای مطالعه این مکانیسم‌ها کمک کنند.

در سال ۲۰۱۴ اثرات سه بذر با طبیعت گرم (بادیان رومی، رازیانه، زنیان) از خانواده Apiaceae و سه بذر با طبیعت سرد (خیار، هندوانه، کدو حلوایی) از خانواده Cucurbitaceae بر برخی از پارامترهای متابولیکیدر رت‌های سالم پس از گذشت ۲۴ ساعت و همچنین پس از گذشت ۷ روز از مصرف این دانه‌ها، تشخیص داده شد و نتایج آن در مجله Iranian Journal of Pharmaceutical Research منتشر شد. هدف از این مطالعه، ارزیابی اثرات رژیم‌های حاوی ۱۰ درصد دانه‌های گیاهی با طبیعت‌های گرم (بادیان رومی، رازیانه، زنیان) و سرد (خیار، هندوانه، کدو حلوایی)، بر طبق اصول طب سنتی ایرانیان، بر میزان افزایش وزن، میزان مصرف غذا، میزان دفع ادرار، میزان مصرف آب و میزان غلظت گلوکز سرم و سطوح انسولین در حالت غیرناشتا بود.

بر اساس آزمایشات انجام شده پس از ۲۴ ساعت، گروه‌های تغذیه شده با بادیان رومی یا رازیانه یک کاهش قابل توجهی در میزان حجم غذای مصرفی نشان دادند، اما در پارامترهای دیگر تغییری مشاهده نشد.   گروه‌های تغذیه شده با دانه‌های دارای طبیعت گرم در مقایسه با گروه‌های تغذیه شده با دانه‌های دارای  طبیعت سرد، یک کاهش قابل توجهی در میزان حجم غذای مصرفی و یک افزایش قابل توجهی در میزان غلظت گلوکز سرم نشان دادند.   

بر اساس آزمایشات انجام شده پس از ۷ روز، گروه‌های تغذیه شده با بادیان رومی و رازیانه یک کاهش قابل توجهی را در میزان افزایش وزن در روز چهارم نشان دادند. در روز هفتم، رت‌های تغذیه شده با بادیان رومی یک کاهش قابل توجهی در میزان افزایش وزن و یک افزایش قابل توجهی در میزان غلظت گلوکز سرم نشان دادند. رت‌های تغذیه شده با دانه‌های دارای طبیعت گرم در مقایسه با رت‌های تغذیه شده با دانه‌های دارای طبیعت سرد، یک کاهش قابل توجهی در میزان افزایش وزن و میزان حجم غذای مصرفی و یک افزایش قابل توجهی در میزان سطوح غلظت گلوکز سرم نشان دادند.   

با درنظر گرفتن نتایج این آزمایش، می‌توان نتیجه گرفت که دانه‌های دارای طبیت گرم مانند بادیان رومی و رازیانه ممکن است در انسان‌ برای مواردی مانند کنترل وزن موثر باشند.

ادامه مطلب
  انواع دمنوشها همراه با خواص 💜💜💜💜💜💜💜 💜دمنوش چای سبز نعناع فلفلی💥 که برای کاهش وزن وتناسب اندام وضد عفونی کننده دستگاه گوارش وضد نفخ وورم معده واسپاسم گوارشی ودرمان سرما خوردگی وسرفه و…. 💜دمنوش چای سبز گل گاوزبان🌟برای سرطان وقلب وعروق واسپاسم وتصفیه خون والتهاب کلیه وبی اختیاری ادرارواعصاب وروماتیسم و یبوست…… 💜دمنوش توت […]
برجسته
امتیاز این آیتم
(6 votes)

 

انواع دمنوشها همراه با خواص 💜💜💜💜💜💜💜

💜دمنوش چای سبز نعناع فلفلی💥 که برای کاهش وزن وتناسب اندام وضد عفونی کننده دستگاه گوارش وضد نفخ وورم معده واسپاسم گوارشی ودرمان سرما خوردگی وسرفه و….

💜دمنوش چای سبز گل گاوزبان🌟برای سرطان وقلب وعروق واسپاسم وتصفیه خون والتهاب کلیه وبی اختیاری ادرارواعصاب وروماتیسم و یبوست……

💜دمنوش توت فرنگی 💫دندان واستخوان وهضم غذاوپاک کننده روده ومثانه وتصفیه خون وفشارخون وسکته قلبی ولثه وافزایش اشتها……

💜دمنوش کرن بری ✨ قلب وسنگ کلیه عفونت ادراری وکلیوی و از بین بردن بافتهای سلولیت و….

💜دمنوش چای سیاه زنجبیل🔥تسکین دردهای روماتیسمی سردردوحالت تهوع ودارای ویتامین B .C .Dو….

💜دمنوش چای سبز لیمویی💥کاهش تری گلیسیرید خون وگلودردوسرفه وسوزش معده وسوء هاضمه و…….

💜دمنوش چای دارچین ✨سیستم ایمنی بدن وتب وسرماخوردگی و کاهش قند خون ومسکن دردهای عضلانی وآرام بخش و….

💜چای سیاه وانیل 💥کاهش واهمه وافسردگی واضطراب والتهاب پوست وترمیم کننده پوست وتقویت میل جنسی و…..

💜چای سبز وسیب ترش 🌟 تقویت سیستم بدن واعصاب وقلب وپیشگیری( علائم یائسگی والزایمر وپوکی استخوان )وکاهش کلسترون وتری گلیسیرید خون و….

💜چای سبز به لیمو🔥برطرف کننده سرگیجه تپش قلب ضد( تشنج وآسم )وتقویت حافظه ومعده وآرام بخش وتسکین دهنده اعصاب

💜 دمنوش بلوبری✨ از بین بردن چربی شکم وپهلو وتقویت کننده جسمی وروحی وسرشار از فیبرو. ……
💜چای زعفران 💥نشاط آور وضد (استرس وافسردگی)وکاهش (خونریزی رحمی ودردهای قاعدگی )ومحافظ سلولهای مغز و…..

💜چای ترش💥کاهش فشارخون وقندوچربی خون وشستشودهنده کبد ومنبع غنی آهن ورفع بیمایهای قلبی و…

💜چای سیاه نعناع🌟برای موهای زائدوبیماریهای ریوی وتنفسی وآسم وتسکین درد معده وروده ودرمان سوء هاضمه وبیماریهای پوستی واگزما و….

💜چای سبز وجینسینگ💫تقویت قوای جنسی ونیروبخش وجلوگیری از پیری سلولها ورفع خستگی ونوسانات خلقی وبرطرف کننده استرس وسندرم پیش از قاعدگی و…..

💜چای سبز الوورا🔥برای کاهش وزن وپوکی استخوان وغضروف سازوزخم معده وگوارش ودیابت وکم خونی و……

💜چای بهار نارنج✨تنظیم کننده ضربان قلب وجلوگیری از سرماخوردگی وابریزش بینی وآرام بخش وخواب آور وتقویت دستگاه گوارش ودارای اثرات دیاز پام وضد سرفه …..

💜چای بادرنجبویه💥تنظیم (گوارش وقلب ومغز وکبد ) وتقویت (حافظه ولثه ودندان )وآرام بخش ورفع کننده انسدادوگرفتگی رگهای مغز و…..

💜میکس بری 💥کاهش وزن وسرشارازفیبروکاهش کلسترول وفشارخون وآرام بخش وخنک کننده وکاهش التهاب وموثردربهبود ارتروز و….

💜چای سیاه وهل🔥برای تقویت معده وضد نفخ ودرمان ( آلرژی وسینوزیت وروماتیسم )معالجه ( سرماخودگی وتب وسرفه)واکسپکتورانت طبیعی و…

ادامه مطلب
دوست عزیزم لاغري با دمنوش هاي گياهي -دمنوش نیوشا- دمنوش لاغری 🍵🍃 سريع ترين روش‼اسون ترين‼بي ضررترين‼مطمئن ترين‼ و ارزان ترين روش هست❗🍃 قيمت ويزيت دكتر تغذيه چنده⁉ قيمت دارو ها⁉ قيمت عمل هاي جراحي⁉ قيمت هزينه براي درمان عوارض جانبي چاقي⁉ تاحالا شده به عوارض این روش ها هم فکرکنید‼⁉ ي كم با خودتون فكر […]
برجسته
امتیاز این آیتم
(6 votes)

دوست عزیزم

لاغري با دمنوش هاي گياهي -دمنوش نیوشا- دمنوش لاغری 🍵🍃

سريع ترين روش‼اسون ترين‼بي ضررترين‼مطمئن ترين‼ و ارزان ترين روش هست❗🍃

قيمت ويزيت دكتر تغذيه چنده⁉
قيمت دارو ها⁉
قيمت عمل هاي جراحي⁉
قيمت هزينه براي درمان عوارض جانبي چاقي⁉
تاحالا شده به عوارض این روش ها هم فکرکنید‼⁉ ي كم با خودتون فكر كنيد‼ چقد براي خوردن خرج كرديم‼برا پوشاك‼برا تفريح‼🍴⚽👗 چرا حاضر نيستيم براي سلامتيمون خرج كنيم😒🤔🤔🤔
واقعا جاي تامل داره….؟؟؟

مزیت کاهش وزن با دمنوش هاى نيوشا 👈 کاهش وزن تدریجی🍀✔🍀
👈 کاهش اشتها🍀✔🍀
👈 افزایش سوخت و ساز🍀✔🍀
👈 بدون عوارض🍀✔🍀
👈 بدون نیاز به رژیم های غذایی سخت و ورزش سنگین🍀✔🍀
👈 طبیعی بودن و کمک به سلامت بدن
👈 بدون برگشت✔🍀✔ 👈تا رسيدن به وزن ايده آل، پشتيبان و و پاسخگوي سوالات تون هستیم 🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎 ✅ اين خدمت كاملا رايگان هست.🍀✔🍀

 

⛔بهانه ممنوع⛔

🔴نکنه لاغر نشم!!!
🔴از شنبه شروع میکنم!!!
🔴با همسرم مشورت میکنم!!!
🔴حالا ببینم چی میشه!!!
🔴۴تا لیوان چایی منو لاغر نمیکنه!!!
🔴اگه هزینه کردم و نشد چی!!!
🔴و جملات مشابه …

تمام این صحبت ها بهانه های ذهن شماست‼
در هر روشی موفقیت یا عدم موفقیت بسته به نگرش و تلاش خودتون هست!وقتی دید مثبتی داشته باشید و تلاش خودتون رو انجام بدید موفقیتتون قطعی خواهد بود👍
در روش لاغری ما وقتی حس مثبت داشته باشید و دمنوشها رو درست و منظم مصرف کنید قطعا موفق خواهید شد،مانند تعداد زیادی از افراد موفق در گروه✅
ما از برندها و مارک های دیگه مطلع نیستیم ولی از نیوشا و تاثیراتش مطمئن هستیم💟✅
با یک بار امتحان کردن،دوستدار همیشگی نیوشا خواهید شد❤

ادامه مطلب
🔹🔸🔹چگونگی کاهش وزن با دمنوش های گیاهی 🌿 نیوشا چگونه لاغرمیکند؟ در مورد کاهش وزن ۲ گیاه به طور کلی به ما کمک میکنن : ۱. چای سبز ۲. بلوبری این ۲ گیاه پایه اصلی پکیج لاغری مارو تشکیل میدن . چای سبز : به دلیل وجود کافئین و آنتی اکسیدان EGCG باعث چربی سوزی میشود . […]
برجسته
امتیاز این آیتم
(33 votes)

🔹🔸🔹چگونگی کاهش وزن با دمنوش های گیاهی 🌿

نیوشا چگونه لاغرمیکند؟

در مورد کاهش وزن ۲ گیاه به طور کلی به ما کمک میکنن :
۱. چای سبز
۲. بلوبری
این ۲ گیاه پایه اصلی پکیج لاغری مارو تشکیل میدن .
چای سبز : به دلیل وجود کافئین و آنتی اکسیدان EGCG باعث چربی سوزی میشود .
بلوبری : به دلیل نمک منگنز مانع از انباشته شدن مجدد چربی . پس ما به هردو برای نتیجه گیری سریع تر نیاز داریم .
طریقه مصرف : متاسفانه خیلی از افراد از طریقه صحیح مصرف این دمنوش ها آگاه نیستند و به همین جهت نتیجه مطلوب را نگرفته و نا امید میشوند .
بهترین زمان مصرف این دمنوش ها به این ترتیب است :
۱. چای سبز : ۱۵ دقیقه قبل از هر وعده غذایی
۲ چای بلوبری : ۱ ساعت بعد از هر وعده غذایی

💫نکته مهم ۱: حداقل دوره پیشنهادی مصرف پکیج ۴۰ روز است ، همچنین نظم مصرف اهمیت ویژه ای دارد . در صورت مداومت در مصرف نتیجه حاصل میشود .

نکته مهم ۲: چای های سبز نیوشا انواع مختلفی دارد که جدای از اینکه از لحاظ طعم هرکدام جذابیت های خاصی دارند جهت استفاده برای شراط مختلف افراد میتواند تغییر کند .
به طور مثال : چای سبز نعناع فلفلی و چای سبز لیمو از جهت چربی سوزی بیشتر از چای سبز معمولی عمل میکند و به ترتیب به افراد دارای طبع سرد و گرم توصیه میشود ، یا چای سبز به لیمو برای افرادی که استرس دارند توصیه میشود .

💫نکته مهم ۳: در مورد استرس ، طبع ، چربی ، قند خون ، کبد چرب و … حتما اطلاعات فردی خود را به مشاور بدهید تا بهترین پکیج به تناسب شرایطتان به شما داده شود

ادامه مطلب
بلوبری ممکن است میزان متابولیسم را افزایش دهد:  آنتی اکسیدان ها در انواع مختلفی از غذاها یافت می شود. آنها شاید بیشتر به عنوان یک ماده چای سبز شناخته شوند که یکی دیگر از مواد غذایی شناخته شده برای افزایش اثرات سوزاندن چربی است. دانشمندان معتقدند که کاتچین ها می توانند میزان متابولیسم را افزایش […]
امتیاز این آیتم
(0 votes)

بلوبری ممکن است میزان متابولیسم را افزایش دهد:

 آنتی اکسیدان ها در انواع مختلفی از غذاها یافت می شود.

آنها شاید بیشتر به عنوان یک ماده چای سبز شناخته شوند که یکی دیگر از مواد غذایی شناخته شده برای افزایش اثرات سوزاندن چربی است.

دانشمندان معتقدند که کاتچین ها می توانند میزان متابولیسم را افزایش دهند، این چگونگی کمک به سوختن چربی ها است.

این فرایند به عنوان گرمازایی شناخته می شود.

کاتیچین ها همچنین می توانند به کاهش اثرات رادیکال های آزاد که اثر پیری بر سلول های بدن را کاهش می دهند کمک کند.

اثرات غذا و ترکیبات درون بلوبری، بسیار پیچیده تر از مدل های کالری سوزی ساده  و افزایش متابولیسم است.

 

بلوبری بمب قدرتمند :

به جز اثرات آنها بر گرمازایی،بلوبری ممکن است کوچک باشد، اما در هنگام تغدیه به یک بمب قدرتمند تبدیل می شوند.

غنی از مواد معدنی مانند پتاسیم، منگنز، منیزیم و آهن است.

آنها همچنین حاوی ویتامین C، E، ریبوفلاوین و فولات هستند.

کم کالری (یک فنجان از آن دارای ۸۵ کالری است) و فیبر بالا هستند، که برای سلامت روده اهمیت دارد و به شما کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشید.

بلوبری همه کاره است و به صورت تازه، منجمد و خشک موجود است.

میتوانید بلوبری تازه را به ماست اضافه کنید و یا آنها را به شیرینی هم بزنید. خشک آن یک خوراکی خوب است.

همچنین می تواند به محصولات پخته مانند کیک و نان سریع اضافه شود.

خوردن غذاهای واقعی بهترین راه برای از دست دادن وزن و حفظ وزن است؛

 

مطالعه جدید نشان می دهد موش هایی که رژیم غذایی غنی از بلوبری را داشته اند ، چربی شکم، نوع چربی مرتبط با بیماری های قلبی و دیابت، و نیز سایر مزایای سلامتی مانند کاهش کلسترول و کنترل گلوکز و قلبی سالم داشته اند…..

ادامه مطلب
اگر شما چای سبز را دوست دارید، احتمالا یکی از میلیون ها انسانی هستید که هر روز را با یک فنجان از آن شروع میکنند .   به نظر می رسد این برگ منحصر به فرد برای تقویت سطوح کافئین هر روز صبح مفید است. مزایای زیادی از چای سبز وجود دارد و لذت بردن […]
امتیاز این آیتم
(0 votes)

اگر شما چای سبز را دوست دارید، احتمالا یکی از میلیون ها انسانی هستید که هر روز را با یک فنجان از آن شروع میکنند .

 

به نظر می رسد این برگ منحصر به فرد برای تقویت سطوح کافئین هر روز صبح مفید است.

مزایای زیادی از چای سبز وجود دارد و لذت بردن از رژیم چای سبز یا اضافه کردن عصاره آن به محصولات سلامتی و زیبایی می تواند در وزن کلی شما در پایان روز تفاوت ایجاد کند.

مزایای بهداشت چای سبز چیست؟

رژیم چای سبز پر از مزایای سلامتی است.

ریزش چای در آب جوش موجب جذب ترکیبات زیست فعال آن می شود.

غنی از مواد مغذی، برگ چای سبز شامل ترکیبات ضد التهابی و سم زدایی است که به محافظت از بدن شما در برابر تهدید رادیکال های آزاد کمک می کند.

با این حال، سود عمیق چای سبز وجود آنتی اکسیدان ها (به ویژه catechins)  در آن  است. EGCG  شایعترین کاتچین در چای سبز است و برای تقویت متابولیسم شناخته شده است.

 

بدست آوردن مزایای چای سبز برای کاهش وزن، به فهمیدن اینکه چگونه باید آن را مصرف کنید.

مرکز پزشکی دانشگاه مریلند توصیه می کند که  در رو۲ تا ۳ فنجان که هر فنجان حاوی ۲۰۰ میلی گرم کاتچین است مصرف شود.

با این حال، نوشیدن چای سبز به طور منظم ممکن است  برای کاهش وزن به عنوان یک  مکمل موثر باشد.

اکثر مطالعات در مورد چگونه چای سبز به کاهش وزن کمک می کند قسمت کوچکی از مزایای چای سبز است.

در حالی که چای سبز به طور منظم نیز به شما در حفظ وزن سالم کمک می کند.

چگونه می توانید آن را دم کنید؟

مراقب باشید که آب بیش از حد گرم نکنید، زیرا جوش آمدن به catechins آسیب می رساند.

برای بهترین نتایج، آب را بجوشانید، اما آنرا بگذارید تا ده دقیقه قبل از ریختن بر روی چای بماند.

سپس آن را روی چای بریزید و  یک دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

بسته به سلیقه شما، این زمان دم را می توان طولانی تر یا کوتاه تر کرد.

برخی از انواع چای سبز برای کاهش وزن بهتر از دیگران است.

شما می توانید چای سبز نیوشا  را به رژیم غذایی خود اضافه کنید در هر زمانی که به طور معمول برای یک نوشیدنی پر از کالری می روید. چای سبز جایگزین خوبی برای نوشابه های قهوه ای و نوشابه های شیرین است.

به این ترتیب، با کاهش مصرف کالری در طول روز، از میزان انرژی بیشتر و حتی افزایش متابولیسم خود برای سوختن کالری که می خورید، برای رژیم کاهش وزن خود را تغییر دهید.

 

چگونه چای سبز نیوشا  برای کاهش وزن مصرف کنیم؟

چای سبز و اسموتی آووکادو
ترکیب چای سبز و آوکادو ترکیبی عالی از پروتئین، اسانس های چرب ضروری و آنتی اکسیدان ها می باشد.

فقط یک قاشق غذاخوری چای سبز، نیمی آوکادو، یک موز و آب گرم به اندازه کافی ببه خوبی مخلوط کنید (تقریبا نیمی از فنجان).

همه چیز را با هم مخلوط کنید تا  صبحانه شیرین بخورید.

 

چای سبز نیوشا با لیمو و زنجبیل

چای سبز نیوشا ، لیمو و زنجبیل همچنین می تواند باعث کاهش چربی شود و اضافه کردن آنها به فنجان روزانه شما می تواند مزایای طبیعی چای سبز را افزایش دهد.

به سادگی آب را در حد جوش حرارت داده و چای سبز را برای چند دقیقه قبل از دم کشیدن برگ های چای سبز. آب  نیمی از لیمو را به همراه  یک قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را بپاشید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و لذت ببرید!

ادامه مطلب
چای (Camellia sinensis)، نوشیدنی که به طور گسترده مصرف می‌شود. دمنوش لاغری و مطالعات آزمایشگاهی و برخی از مطالعات مداخله‌ای پتانسیل فواید سلامتی‌بخش چای داغ را نشان داده اند. در بررسی بین افراد بزرگسالان در کشور تایوان مشاهده شد که مصرف همیشگی چای (در درجه اول چای سبز و اولانگ) با نسبت (دور کمر: باسن) […]
امتیاز این آیتم
(0 votes)

چای (Camellia sinensis)، نوشیدنی که به طور گسترده مصرف می‌شود.

دمنوش لاغری و مطالعات آزمایشگاهی و برخی از مطالعات مداخله‌ای پتانسیل فواید سلامتی‌بخش چای داغ را نشان داده اند.

در بررسی بین افراد بزرگسالان در کشور تایوان مشاهده شد که مصرف همیشگی چای (در درجه اول چای سبز و اولانگ) با نسبت (دور کمر: باسن) کمتر مرتبط بود.

همچنین در بین هلندی‌ها، مصرف چای سیاه با BMI (شاخص توده بدنی) پایین‌تر مرتبط بود.

اخیرا مطالعه‌ای بین مصرف چای و وضعیت وزن بدن در بزرگسالان ایالات متحده انجام شد.

در این مطالعه، ارتباط بین مصرف چای (ارزیابی چای داغ و سرد به طور جداگانه)

و شاخص‌های سندرم متابولیک (MetS) بزرگسالان در نمونه مربوط به ۶۴۷۲ نفر شرکت کننده در آزمون بهداشت

و تغذیه ملی (NHANES) در بین سال‌های ۲۰۰۶-۲۰۰۳، آزمایش و نتایج آن در سال ۲۰۱۳ در مجلهEuropean Journal of Nutrition منتشر شد.

در این مطالعه مشخص شد توده‌ی بدنی و دور کمر افرادی که چای داغ می‌نوشند نسبت به افرادی که نمی‌نوشند، کوچک‌تر است.

شرکت کنندگان به ۴ گروه مصرف کننده چای (داغ و یخ) طبقه‌بندی شدند:

 • گروه اول: افرادی که به ندرت چای می‌نوشند و یا اصلا چای نمی‌نوشند؛
 • گروه دوم: مصرف‌کنندگانی که گاهی (۱ بار در هفته یا کمتر) چای می‌نوشند؛
 • گروه سوم: مصرف‌کنندگان هفتگی (۶-۲ بار در هفته)؛
 • گروه چهارم: مصرف‌کنندگان روزانه (۱ فنجان یا چندین فنجان در روز).

همچنین شرکت‌کنندگان از نظر میزان مصرف دمنوش لاغری گیاهی یا بدون کافئین مورد سنجش قرار گرفتند.

مصرف چای با استفاده از پرسشنامه‌های بسامد مصرف غذایی (FFQ) و فرم برنامه غذایی با عنوان فرم یادآور ۲۴ ساعته (Hour Recall 24) مورد ارزیابی قرار گرفت.

۱۷ درصد از افراد یخ چای (Iced Tea) و ۱۶ درصد از آن‌ها به طور روزانه مصرف می‌کردند.

تقریبا ۵۶ درصد از افراد چای را به صورت داغ و ۹ درصد از آن‌ها به‌طور روزانه مصرف می‌کردند.

مصرف چای داغ به طور معکوس با چاقی در ارتباط بود: با درنظر گرفتن سن، فعالیت فیزیکی، میزان مصرف انرژی کل و دیگر عوامل دخیل در آزمایش، مصرف‌کنندگان چای میانگین اندازه دور کمر و BMI پایین‌تری، نسبت به افرادی که چای مصرف نمی‌کردند، داشتند.

مصرف چای داغ با بیومارکرهای (نشانگرهای زیستی) سودمند در بیماری قلبی- عروقی و التهاب (افزایش لیپوپروتئین با چگالی بالا مرتبط با کلسترول و کاهش پروتئین واکنشی C در زنان و مردان و کاهش تری‌گلیسیرید در زنان) مرتبط بود؛ درحالیکه پس از تنظیم عوامل مخدوش‌کننده مانند مصرف شکر، افرادی که چای سرد می‌نوشیدند شاخص توده‌ی بدنی (BMI) بالاتر و دور کمر بزرگ‌تری داشتند.

ادامه مطلب
احتمالا وقتی که به میخک  دمنوش نیوشا فکر می‌کنید، فقط به نظرتان می‌رسد بسیاری از غذاها با این ادویه متمایز طعم‌دار می‌شوند؛ اما آیا از کاربردهای متنوع دیگر این چاشنی ساده چیزی می‌دانید؟ میخک دمنوش نیوشا  تنها یک ادویه در میان سایر ادویه‌های موجود در قفسه آشپزخانه نیست؛ بلکه می‌تواند به عنوان یک مکمل قدرتمند برای […]
امتیاز این آیتم
(0 votes)

احتمالا وقتی که به میخک  دمنوش نیوشا فکر می‌کنید،

فقط به نظرتان می‌رسد بسیاری از غذاها با این ادویه متمایز طعم‌دار می‌شوند؛

اما آیا از کاربردهای متنوع دیگر این چاشنی ساده چیزی می‌دانید؟

میخک دمنوش نیوشا  تنها یک ادویه در میان سایر ادویه‌های موجود در قفسه آشپزخانه نیست؛

بلکه می‌تواند به عنوان یک مکمل قدرتمند برای سلامتی با کاربردهای متنوع و گسترده باشد.

ترکیبات فعال مهم در میخک
جوانه گل میخک  دمنوش نیوشا حاوی مخلوطی خارق العاده از ترکیباتی است که در سایر گیاهان موجود نیست،

ترکیبی که به این گیاه خواص دارویی منحصر به فردی می‌بخشد.

ترکیبات مهم میخک دمنوش نیوشا شامل گالوتانین‌ها، تری‌ترپن‌ها، فلاوونوییدها وفنولیک اسیدها است.

خواص دارویی میخک
رژیم گیاهی حاوی میخک می‌تواند به تسکین انواع بیمای‌های متنوع داخلی و خارجی کمک کند.

به عنوان یک مکمل این ادویه می‌تواند به صورت کامل، پودر یا اسانس روغنی مصرف شود.

۱- مصرف میخک  دمنوش نیوشا می‌تواند باعث تسکین پوشش داخلی روده شود و به هضم و تسکین ناراحتی معده کمک کند.

۲- میخک دمنوش نیوشا می‌تواند به مری در تولید خلط بیشتر، به عنوان یک خلط‌‌‌آور (اکسپکتورانت)، کمک کند و از شدت سرفه بکاهد.

۳- میخک دمنوش نیوشا خاصیت ضددرد به ویژه برای درد دندان دارد.

می‌توان ادویه میخک پودرنشده را به‌طور مستقیم بر روی لثه در ناحیه آسیب دیده قرار داد.

لایه‌ی پوستی نازک لثه روغن میخک  را به راحتی جذب می‌کند و باعث تسکین درد به شکل موضعی می‌شود.

کاربرد دیگر میخک که کارایی آن کمتر است، مصرف آن بر روی پوست به منظور کمک به آفتاب سوختگی است.

۴- میخک می‌تواند به عنوان یک عامل ضدمیکروبی عمل کند و باعث نابودی انگل‌ها و باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش شود.

در دوز مناسب، می‌تواند به تسکین نفخ بیش از حد نیز کمک کند.

۵- براساس برخی مشاهدات، ترکیبات خاص موجود در میخک به عنوان آنتی‌هیستامین‌ها عمل می‌کنند و راه سینوس‌ها را تمیز و باز می‌کنند.

۶- مصرف موضعی روغن میخک دمنوش نیوشا می‌تواند به تسکین درد ناشی از روماتیسم، انواع آرتریت (ورم مفاصل) و یا سایر دردهای ناشی از التهاب کمک کند.

ادامه مطلب
نوشیدن دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی موجب افزایش سطح انرژی، تقویت سیستم ایمنی و افزایش حس خوب می‌شود. دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی نام متداول Panax quinquefolius است. این عصاره گیاهی قرن‌ها به عنوان درمان طبیعی برای انواع سرماخوردگی‌ها، آنفلوآنزا و سایر موارد سلامتی استفاده می‌شده است. دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی ابتدا در دهه ۱۷۰۰ از آمریکای […]
امتیاز این آیتم
(0 votes)

نوشیدن دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی موجب افزایش سطح انرژی، تقویت سیستم ایمنی و افزایش حس خوب می‌شود.

دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی نام متداول Panax quinquefolius است.

این عصاره گیاهی قرن‌ها به عنوان درمان طبیعی برای انواع سرماخوردگی‌ها، آنفلوآنزا و سایر موارد سلامتی استفاده می‌شده است.

دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی ابتدا در دهه ۱۷۰۰ از آمریکای شمالی به کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا صادر شد؛

سپس مصرف آن به عنوان یک درمان طبیعی بین ملل مختلف گسترش یافت.

در ایالات متحده، برداشت بیش از حد جنسینگ باعث بروز نگرانی در مورد از بین رفتن این عامل طبیعی گیاهی شده است.

مصرف دمنوش نیوشا  چای جنسینگ آمریکایی ممکن است برای موارد خاص سلامتی و انواع بیماری‌ها مفید باشد.

با خیساندن طولانی مدت ریشه‌ی تازه جنسینگ آمریکایی در آب داغ، محتوای جنسنوزیدها استخراج می‌شوند.

دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی ممکن است برخی از اثرات دارویی را داشته باشد.

مطالعات درون آزمایشگاهی، حیوانی و محدود انسانی اثرات ضدسرطان، ضد آرتریت (التهاب مفصل)، ضد‌ دیابت، ضد باکتری، ضد ویروس، ضد قارچ، ضد فشار خون بالا، ضد چاقی، محاظت قلبی، تنظیم کننده سیستم ایمنی، ضد استرس، ضد خستگی، ضد پیری و سایر اثرات را گزارش کرده‌ است.

دمنوش نیوشا جنسینگ آمریکایی سلامت کلی بدن را از طریق افزایش مقاومت به استرس، مبارزه با پیری و مهار بیان ناراحتی‌ها و بیماری‌های مختلف بالا می‌برد.

• براساس پایگاه اطلاعاتی The Natural Medicines، جنسینگ آمریکایی عامل کمکی برای کنترل استرس است.

• کاربرد جنسینگ آمریکایی در طب غربی شامل درمان عفونت‌های سیستم تنفسی، پیش دیابت (اختلال تحمل گلوگز) و دیابت شیرین نوع ۲ است.

موارد مصرف دیگر آن شامل سرطان، خستگی، فشار خون بالا، عملکرد شناختی، اسکیزوفرنی و علائم یائسگی است.

اگرچه مشاهدات بالینی دردسترس برای اعتبار بخشیدن به بسیاری از این مصارف محدود است، اما سابقه طولانی مدت مصرف آن وجود دارد.

• به عنوان یک افزایش‌دهنده عملکرد ورزشی: مکمل جنسینگ آسیب ماهیچه‌ای ناشی از تمرین ورزشی را کاهش می‌دهد.

• همچنین این مکمل به طور مداوم برای تقویت سیستم ایمنی در فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده می‌شود.

مصرف مکمل حاوی ۲۰۰ میلی‌گرم عصاره جنسینگ آمریکایی دو بار در روز، خطر علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا را کاهش می‌دهد.

• مصرف این محصول به آرامی احتمال پیشرفت عفونت دستگاه تنفس فوقانی را کاهش می‌دهد و برای کاهش شدت علائم و طول مدت ابتلا به انواع عفونت استفاده می‌شود.

• محققین پیشنهاد می‌کنند که پلی‌ساکاریدها و الیگوساکاریدهای موجود در چای جنسینگ آمریکایی بر تنظیم سیستم ایمنی اثر دارد.

ادامه مطلب
یائسگی، یک مرحله ناگزیر، طبیعی و مهم در زندگی هر زن و یک واقعه فیزیولوژیکی است که بین سنین ۴۵ و ۵۵ رخ می‌دهد. میانگین سنی آن ۵۰ سال می‌باشد. از آنجا که یک سوم زندگی زنان بعد از این دوره سپری می‌شود. باید برای این گروه از زنان شرایطی را فراهم کرد تا یک […]
امتیاز این آیتم
(0 votes)

یائسگی، یک مرحله ناگزیر، طبیعی و مهم در زندگی هر زن و یک واقعه فیزیولوژیکی است که بین سنین ۴۵ و ۵۵ رخ می‌دهد.

میانگین سنی آن ۵۰ سال می‌باشد. از آنجا که یک سوم زندگی زنان بعد از این دوره سپری می‌شود.

باید برای این گروه از زنان شرایطی را فراهم کرد تا یک زندگی با کیفیت بالا و بدون درد، بیماری و ناتوانایی را تجربه کنند.

در کشورهای توسعه یافته میانگین سنی یائسگی حدود ۵۱ سال است درحالیکه در کشورهایی نظیر هند، فیلیپین، پاکستان و تایلند این سن بین ۴۵ تا ۵۰ سال گزارش شده است.

میانگین سن یائسگی در ایران در سال ۲۰۱۱، ۴۸/۲ گزارش شده است.

جمعیت زنان یائسه تا سال ۲۰۳۰ به ۱/۲ میلیارد نفر و بیشتر در کشورهای در حال توسعه، تخمین زده شده است.

سطوح استروژن کاهش‌یافته با طیف وسیعی از علائم یائسگی مرتبط شده است؛

متداول‌ترین علائم وازوموتور (تغییر قطر رگ‌ها) شامل گرگرفتگی و تعرق‌های شبانه است.

علائمی نظیر تحریک‌پذیری، عصبانیت و افسردگی نیز در این دوره بدتر می‌شوند.

سطوح استروژن کاهش یافته در دوره یائسگی بر این موضوع تأکید دارد که دلیل افسردگی، به هورمون‌های زنانه بستگی دارد.

افسردگی می تواند تاثیر منفی بر عملکرد اجتماعی داشته باشد.

ممکن است باعث کاهش تمایل به انجام فعالیت‌های لذت‌بخش،

مشکلات خواب، کاهش یا افزایش اشتها، احساس ناراحتی، خستگی، انرژی کم و حتی منجر به قصد خودکشی شود.

براساس مطالعات شیوع افسردگی پس از یائسگی در بین زنان پاکستانی ۳۹/۴ درصد و در زنان دزفولی (ایران) ۳۴/۷ درصد بود.

براساس گزارش WHO، در بسیاری از کشورها به دلیل اثربخشی،

خطر کم و دردسترس بودن داروهای گیاهی دمنوش نیوشا، تمایلات به سمت مصرف داروهای جایگزین به دلایل درمانی افزایش یافته است.

درکشورهای جهان سوم، بسیاری از مردم داروهای گیاهی دمنوش نیوشا را برای درمان بیماری‌هایشان، به دلیل هزینه کمتر مصرف می‌کنند.

بهارنارنج  دمنوش نیوشاتوسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است.

بهارنارنج  دمنوش نیوشا با دوز ۹۷۵ میلی گرم (۵۴ میلی گرم p-سینفرین ۶ درصد) به مدت ۶ هفته به منظور کاهش وزن، عوارض جانبی خاصی نداشت؛

درحالیکه مصرف موضعی (پوستی) آن منجر به حساسیت به نور می‌شود.

مطالعات کمی در مورد اثر بهارنارنج دمنوش نیوشا بر افسردگی انجام شده است؛

درحالیکه مطالعه بر روی اثرات اسطوخدوس بر افسردگی نتایج متناقضی را نشان داد و بیشتر مطالعات به روش رایحه درمانی (آروماتراپی) بود.

بنابراین، باتوجه به عوارض جانبی داروهای ضدافسردگی،

محبوبیت داروهای جایگزین و به دلیل اینکه یکی از مهمترین مسئولیت‌های ماماها در مراقبت‌های اولیه، مراقبت‌های مربوط به یائسگی است؛

مطالعه‌ای با هدف مقایسه اثرات اسطوخدوس و بهارنارنج دمنوش نیوشا بر افسردگی

در زنان یائسه در سال ۲۰۱۵ انجام و نتیجه آن در مجله International Journal of Women’s Health and Reproduction Sciences منتشر شد.

در این آزمایش اثرات اسطوخدوس و بهارنارنج بر کیفیت خواب در زنان یائسه مقایسه شد.

زنان یائسه واجد شرایط به یکی از دو گروه مداخله‌گر یا کنترل (۵۲ نفر در هر گروه) تقسیم شدند.

گروه‌های مداخله‌گر کپسول‌های ۵۰۰ میلی‌گرمی حاوی پودر گل بهارنارنج یا اسطوخدوس

و گروه کنترل کپسول‌های ۵۰۰ میلی‌گرمی حاوی نشاسته دریافت کردند.

پرسشنامه کیفیت خواب پیتزبورگ (PSQI) قبل و هشت هفته پس از شروع مداخله استفاده شد.

از نظر آماری، یک اختلاف کم اما معنی‌دار در میانگین نمره خواب بین سه گروه (بهارنارنج، اسطوخدوس و کنترل) پیش از شروع مداخله مشاهده شد.

در مدل تنظیم شده برای سنجش نمره‌ی خوابِ پایه و عوامل مختل‌کننده،

اختلاف قابل توجهی بین گروه‌ها در میانگین نمره خواب پس از ۸ هفته از درمان مشاهده شد.

بهارنارنج دمنوش نیوشا و اسطوخدوس به طور قابل توجهی میانگین نمره خواب را در مقایسه با گروه کنترل بهبود داد.

با مشاهده اثر مثبت بهارنارنج و اسطوخدوس بر کیفیت خواب در زنان یائسه، می‌توان پیشنهاد کرد

که این دو گیاه می‌توانند برای بهبود کیفیت خواب در این گروه زنان استفاده شوند.

ادامه مطلب
چای سبز دمنوش نیوشا نوشیدنی کافئین داری است که از برگ های تخمیر نشده ی درختچه ی چای تهیه می شود. بسیاری از مردم با خواص آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی چای سبز دمنوش نیوشا آشنا هستند. خواص مفید چای سبز دمنوش نیوشا مثل کاهش وزن و خواص درمانی آن به مصرف منظم این چای وابسته […]
امتیاز این آیتم
(2 votes)

چای سبز دمنوش نیوشا نوشیدنی کافئین داری است که از برگ های تخمیر نشده ی درختچه ی چای تهیه می شود.

بسیاری از مردم با خواص آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی چای سبز دمنوش نیوشا آشنا هستند.

خواص مفید چای سبز دمنوش نیوشا مثل کاهش وزن و خواص درمانی آن به مصرف منظم این چای وابسته است.

علاوه بر این، مقدار کالری موجود در قند و مواد شیرین کننده ی چای،

روی خواص مفید آن مثل کاهش وزن اثرگذار است و مزایای چربی سوزی چای سبز را کاهش می دهد.

مطالعات بالینی نشان می دهند، مصرف چای سبز دمنوش نیوشا ، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد که این امر سبب می شود که بدن چربی بیشتری بسوزاند.

پژوهش دیگری، اثر چای سبز و کافئین در افراد دارای اضافه وزن را بررسی می کند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که مصرف منظم چای سبز به کاهش وزن در این افراد منجر می شود.

اگرچه هنوز ترکیب اصلی چای سبز که منجر به از دست دادن وزن می شود، مشخص نیست اما برخی محققین عقیده دارند که ماده ای به نام کاتچین منجر به چربی سوزی می شود.

اضافه کردن سوکروز و قند مایع به چای سبز، کالری چای را افزایش می دهد.

به ازای هر ۴ گرم قند، ۱۵ کالری به چای سبز افزوده می شود.

به عنوان مثال اگر شما به نوشیدنی چای سبز خود، ۲۶ گرم قند اضافه کنید،.

میزان انرژی دریافتی از نوشیدنی شما تا حدود ۱۰۰ کالری افزایش می یابد، بنابراین بهتر است که از چای سبز کم شکر یا کم کالریِ شیرین شده استفاده کنید .

در صورتی که تمایل دارید چای را شیرین بنوشید، از جایگزین هایی مثل استویا استفاده کنید.

مصرف منظم انواع مختلف چای سبز، معمولا بی خطر است اما در صورتی که به اختلال عدم تحمل لاکتوز و حساسیت به کافئین مبتلا هستید.

پیش از مصرف چای سبز شیرین شده با پزشک مشورت کنید.

همچنین می توانید از جایگزین های سالم مثل چای سبز بدون کافئین یا چای سفید (کم کافئین) استفاده کنید.

ادامه مطلب
    التهاب، که از طریق واسطه‌های التهابی در ناحیه تومور مشخص می‌شود. فرآیند‌های سرطانی ناشی از تومورزایی را از طریق مراحل پیشرفته تکثیر، آنژیوژنز (رگ‌زایی) و متاستاز تحریک می‌کند. بنابراین هریک از عواملی که بتواند التهاب را کاهش دهد، پتانسیل درمانی را در سرتاسر این زنجیره سرطانی دارد. خاصیت “محافظت در برابر عوامل شیمیایی” […]
امتیاز این آیتم
(4 votes)

 

 

التهاب، که از طریق واسطه‌های التهابی در ناحیه تومور مشخص می‌شود.

فرآیند‌های سرطانی ناشی از تومورزایی را از طریق مراحل پیشرفته تکثیر، آنژیوژنز (رگ‌زایی) و متاستاز تحریک می‌کند.

بنابراین هریک از عواملی که بتواند التهاب را کاهش دهد، پتانسیل درمانی را در سرتاسر این زنجیره سرطانی دارد.

خاصیت “محافظت در برابر عوامل شیمیایی” مربوط به مواد غذایی موجود در یک رژیم خوراکی،

اغلب به فیتوکمیکال‌ها مانند ترپنوییدها و پلی فنول‌ها نسبت داده می‌شود؛ این ترکیبات در میوه‌ها، سبزیجات و دانه‌های غلات یافت می شوند.

ادویه‌ها، موادی که حاوی غلظت‌های بالایی از این فیتوکمیکال‌های دارای عوامل بالقوه درمانی هستند.

اخیرا به اندازه‌ی سه گروه دیگر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

استفاده‌ی ایمن از ادویه‌ها در رژیم غذایی و نوشیدنی‌ها سابقه طولانی دارد.

ادویه‌های بسیاری مانند هل، دارچین، فلفل سیاه، میخک و زنجبیل به عنوان “محافظ در برابر عوامل شیمیایی” و “عوامل درمانی” در بیماری سرطان نشان داده شده‌اند.

براساس مطالعات آزمایشگاهی (درون کشت‌گاهی) و حیوانی (درون بدنی)، هر یک از این ترکیبات خواص ضدالتهاب و ضد سرطان‌زایی نشان داده‌اند.

بنابراین، چای ماسالا (chai tea)  دمنوش نیوشا که حاوی ترکیبی از تمامی ادویه‌های فوق الذکر است،

بیانگر یک “عامل خوشمزه‌ی محافظ در برابر عوامل شیمیایی” است.

کلمه chai در زبان انگلیسی به یک نوع چای (tea) اختصاص داده شده است، اما در زبان هندی chai دقیقا به معنی چای (tea) است.

در ایالات متحده عبارت متداول (chai tea) دقیقا برای چای ادویه‌ای (spiced tea) یا همان چای ماسالای (masala chai) معروف در هند استفاده می شود

. در این مطلب منظور از چای، “چای ماسالا” دمنوش نیوشا است.
به طور سنتی، چای از آب و شیری که به آن چای سیاه و ادویه‌هایی مانند هل، دارچین، میخک، زنجبیل و فلفل سیاه افزوده شده، درست می‌شود.

سپس چای به مدت حداقل ۲۰ دقیقه دم گذاشته می‌شود.

بسیاری از ترکیبات زیست‌فعال ادویه‌ها در روغن‌های ضروری گیاهان وجود دارند .

مشخصه بو و طعم هر ادویه اغلب تحت تاثیر جز خاصی است؛

مثلا سینام‌آلدهید (دارچین)، پایپرین (فلفل سیاه) یا جینجرول (زنجبیل).

عطرهای بسیار پیچیده مانند میخک و هل یک ترکیبات غالب ندارند؛

اما ترکیبی متمایز از بسیاری از آن‌هاست.

میخک:

ترکیبات اصلی میخک پلی‌پروپانوییدهایی مانند تیمول، کارواکول، سینام‌آلدهید و ائوژنول هستند.
ائوژنول، اثرات آنتی‌اکسیدانی نشان داده است که تشکیل گونه‌های فعال اکسیژن ((ROS را درون سلول کاهش می‌دهد .
فرض بر این است که پتانسیل جهش‌زایی ROS را کاهش می‌دهد.
در نمونه موش که به طور شیمیایی سرطان شش در آن ایجاد شد.
عصاره آبی میخک به طور قابل توجهی شیوع دیسپلازی، متاپلازی و رشد بدخیم سلول های سرطانی را کاهش داد.

زنجبیل: 

زنجبیل به طور متداول در طب گیاهی برای اثر ضدالتهابی استفاده می‌شود.

در میان بسیاری از ترکیبات فعال زنجبیل جینجرول‌ها، زینگرون و شاگوال ترکیبات ضدالتهاب شاخص هستند.

در نمونه رت مبتلا به آدنوکارسینوما کولون (سرطان بدخیم ناشی از بافت غدد) عصاره کامل زنجبیل

و همچنین ترکیب ۶- جینجرول کاهشی در تکثیر سلول‌های سرطانی نشان داد.

جالب است بدانید که غلظت‌های پایین ترکیب ۶- جینجرول نسبت به غلظت‌های بالا به طور مؤثرتری عمل می‌کند.

زینگرون، محصول حاصل از حرارت دادن ترکیب ۶- جینجرول، ROS را در سلول‌های طبیعی کاهش می‌دهد.

هل: 

هل ادویه‌ای بسیار معطر و متمایز و حاوی ۸ درصد اسانس روغنی است.
در مطالعه‌ای از نقش احتمالی هل در کاهش التهاب دستگاه گوارش رت‌هاحمایت شد؛

ترکیب اُکالیپتول (۸،۱-سینئول) موجود در هل باعث تسکین کولیت ناشی از مواد شیمیایی می‌شود.

این ترکیب ترپنوییدی خاصیت ضدالتهابی در پنجه‌ی متورم و ملتهب نمونه‌ رت نشان داده است.

دارچین:

 عصاره آبی خام چوب دارچین، رشد رده‌های سلولی سرطان سیستم لنفوسیتی و سرطان خون را در روشی وابسته به غلظت مهار می‌کند.

میوه‌ها و سبزیجات موجود در رژیم غذایی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند.

فیتوکمیکال‌های میوه‌ها و سبزیجات باعث مهار یا سرکوب بسیاری از عوامل تومورزایی می‌‌شوند.

مصرف ادویه‌ها، مخصوصا مصرف مقادیر بالای زردچوبه و گیاهان در چای ماسالا ممکن است باعث برخی از آن اثرات محافظتی شود.
در هند، معمولا شیر طی فرآیند جوشاندن به ترکیب چای ماسالا دمنوش نیوشا افزوده می‌شود
که باعث استخراج همزمان فیتوکمیکال‌های محلول در چربی و ترکیبات محلول در آب می‌شود.
ممکن است ترکیبات استخراج شده در شیر، نسبت به ترکیبات استخراج شده در آب خالص فواید بیشتری داشته باشند؛

اگرچه این موضوع هنوز به طور علمی اثبات نشده است.
به طور سنتی چای ماسالای دمنوش نیوشا حاوی چای سیاه است،

اطلاعات اپیدمیولوژیک (بررسی علت بروز و شیوع یک بیماری) در مورد چای سیاه، متناقض است.

اطلاعات نشان دادند که چای سیاه هر دو اثر محافظتی و پیشرفت‌دهنده در برابر سرطان را دارد.

یکی از راه حل‌های قابل قبول، جایگزینی چای سبز با چای سیاه دمنوش نیوشا  است تا شاید فواید این نوشیدنی افزایش یابد.

ادامه مطلب
دمنوش نیوشا بلوبری، تمشک، توت‌فرنگی و انواع دیگر بِری‌ها منبع سرشار ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که عوامل خطرزای سرطان‌های خاص، بیماری‌های التهابی، قلبی-عروقی و متابولیکی را کاهش می‌دهند. قدرت تغذیه‌ای آن ها از رنگ تیره آن‌ها به ارمغان می‌آید. بلوبری و تمشک هر دو بالاترین قدرت آنتی‌اکسیدانی را دارند. توت‌فرنگی بیشترین میزان […]
امتیاز این آیتم
(1 vote)

دمنوش نیوشا بلوبری، تمشک، توت‌فرنگی و انواع دیگر بِری‌ها منبع سرشار ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که عوامل خطرزای سرطان‌های خاص، بیماری‌های التهابی، قلبی-عروقی و متابولیکی را کاهش می‌دهند.

قدرت تغذیه‌ای آن ها از رنگ تیره آن‌ها به ارمغان می‌آید. بلوبری و تمشک هر دو بالاترین قدرت آنتی‌اکسیدانی را دارند.

توت‌فرنگی بیشترین میزان ویتامین C را در هر بار مصرف، نسبت به هر میوه دیگر حتی پرتقال، دارد!

بِری‌ها چربی کم و میزان مواد مغذی بالایی دارند.

آنتی‌اکسیدان‌ها

آنتی‌اکسیدان‌ها مانند کاروتنوئیدها (لوتئین، زئاگزانتین) و فلاوونوییدها (روتین، رزوراترول، کوئرستین) به حفظ سلامت چشم
کاهش خطر بیماری‌های چشمی نظیر دژنراسیون ماکولا، آب مروارید و نزدیک‌بینی کمک می‌کنند.
آنتوسیانین، سلنیوم و مس، همه‌ی آنتی‌اکسیدان‌ها، ویژگی‌های بهبوددهندگی اختلالات عصبی مانند آلزایمر را به واسطه جلوگیری از آسیب سلول مغزی و ترمیم نورون (سلول عصبی) دارند.

این آنتی‌اکسیدان‌ها، با الاژیک اسید، برای کاهش خطر سرطان مفید هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها مهم هستند؛

چراکه آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد را در بدن خنثی می‌کنند.

فیبر

مقدار فراوان فیبر موجود در دمنوش نیوشا بِری‌ها به هضم و سلامت کلی دستگاه گوارش کمک می‌کند.

همچنین فیبر در کاهش کلسترول بد، پایین آوردن کلسترول کل سرم و سطوح فشار خون و حفظ سیستم قلبی- عروقی در بهترین وضعیت نقش دارد.

البته مصرف فیبر در موارد ابتلا به بیماری‌هایی مانند انواع دیابت بر سطوح گلوکز خون نیز تأثیر می‌گذارد.

ویتامین‌ها

دمنوش نیوشا بِری‌ها حاوی مقدار فراوان از انواع ویتامین‌های A، B کمپلکس، C و E هستند که به تقویت سیستم ایمنی و کاهش التهاب کمک می‌کنند.

این ویتامین‌ها به عنوان آنتی‌اکسیدان نیز در نظر گرفته می‌شوند.

به مبارزه برعلیه استرس اکسیداتیوِ منجرشونده به بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی، انواع دیابت و سرطان‌های خاص کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
ممکن است چای سبز نیوشا میزان سرعت وزن‌گیری را کاهش دهد و به عنوان ابزاری برعلیه چاقی به کار گرفته شود. به‌عنوان مثال، چای سبز اکسیداسیون چربی را در انسان در حالت استراحت افزایش می‌دهد؛ همچنین در مطالعات بر روی موش از چاقی جلوگیری کرد و حساسیت به انسولین را بهبود داد.  چای سبز به […]
امتیاز این آیتم
(3 votes)

ممکن است چای سبز نیوشا میزان سرعت وزن‌گیری را کاهش دهد

و به عنوان ابزاری برعلیه چاقی به کار گرفته شود.

به‌عنوان مثال، چای سبز اکسیداسیون چربی را در انسان در حالت استراحت افزایش می‌دهد؛

همچنین در مطالعات بر روی موش از چاقی جلوگیری کرد و حساسیت به انسولین را بهبود داد.

 چای سبز به همراه رژیم غذایی پرچرب، به‌طور قابل توجهی سرعت افزایش وزن را آهسته‌تر می‌کند.

علاوه بر افزایش وزن کمتر، با مصرف مکمل چای سبز افزایش

دفع چربی از طریق مدفوع نیز مشاهده شده است.

در نتیجه EGCG توانایی جذب چربی را کاهش و همچنین میزان مصرف چربی را توسط بدن بهبود می‌دهد.

 براساس نظر محققین این مطالعه، لازم است هر فردی روزانه ۱۰ فنجان چای سبز بنوشد تا این اثرات را از کاتچین چای سبز دریافت نماید.

همچنین برخی مطالعات نشان داده‌اند که تنها نوشیدن چند فنجان چای سبز به کنترل وزن کمک می‌کند.

مطالعات اپیدمیولوژی (همه‌گیر شناسی) محدودی اثر چای دمنوش نیوشا را بر وزن بدن و سایر شاخص‌های مرتبط با چاقی آزمایش کرده‌اند.

در سال ۲۰۰۳ در یک مطالعه اپیدمیولوژی بر روی ۱۱۰۳ فرد بزرگسال از کشور تایوان،

مشاهده شد افرادی که بیش از ۱۰ سال عادت به نوشیدن چای دارند،

درصد چربی بدن و نسبت دور کمر به باسن آن‌ها به ترتیب ۱۹/۶ و ۲/۱ درصد،

در مقایسه با افرادی که عادت به نوشیدن چای نداشتند، پایین تر بود.

منظور از “عادت” به نوشیدن چای دمنوش نیوشا ، یعنی حداقل یک بار در هفته به مدت ۶ ماه چای مصرف شود.

در این مطالعه مصرف چای سبز و دمنوش نیوشا و اولانگ (نیمه تخمیری)، نسبت به چای سیاه بیشتر بود.

در یک مطالعه‌ی مشاهده‌ای بر روی ۴۲۸۰ فرد بزرگسال از هلند، یک ارتباط معکوسی بین مصرف کاتچین و افزایش BMI مشاهده شد.

میزان افزایش BMI برای کم‌ترین مقدار مصرف کاتچین ۰/۷۷ (kg/m2) و برای بیشترین مقدار مصرف کاتچین ۰/۳۱ (kg/m2) بود.

این مطالعه با ثابت نگه داشتن متغییرهای مورد آزمایش و افراد مورد مطالعه چندین مرتبه، در طول ۱۴ سال، تکرار شد.

در مطالعه A، ۱۲ مرد سالم یک دوره ۳۰ دقیقه‌ای تمرین ورزشی با حداکثر اکسیژن مصرفی ۶۰ درصد، قبل و بعد از مصرف عصاره چای سبز انجام دادند.

در مطالعه B، ۱۱ مرد سالم آزمون تحمل گلوکز خوراکی (OGTT) را قبل و بعد از مصرف عصاره چای سبز انجام دادند.

طی ۲۴ ساعت پیش از آزمون‌های تجربی، شرکت کنندگان ۳ کپسول حاوی عصاره چای سبز

( حاوی پلی فنول کل: ۸۹۰ میلی گرم و EGCG: 366 میلی گرم) و یا حاوی آرد ذرت (۱۷۲۹ میلی گرم)، به عنوان دارونما، مصرف کردند.

مشاهده شد میانگین نرخ اکسیداسیون چربی، پس از مصرف عصاره چای سبز،

در مقایسه با نرخ اکسیداسیون پس از مصرف دارونما، ۱۷ درصد بالاتر بود.

همچنین، نسبت اکسیداسیون چربی به میزان کل مصرف انرژی به طور قابل توجهی بالاتر بود.

با مصرف عصاره چای سبز  و دارونما، یک افزایش ۱۳ درصدیِ همزمان در حساسیت انسولینی مشاهده شد.

می‌توان نتیجه گرفت که مصرف حاد عصاره چای سبز می‌تواند باعث افزایش اکسیداسیون چربی

در طول ورزش استقامتی متعادل شود و حساسیت انسولینی و تحمل گلوکز را در مردان جوان سالم بهبود دهد.

ادامه مطلب